Отборите на Брайтън и Ливърпул играят при резултат 1:1 в един от

...

НА ЖИВО: Брайтън срещу Ливърпул 1:1, Салах изравни

Отборите на Брайтън и Ливърпул играят при резултат 1:1 в един от най-интересните конфликти от кръга във Висшата лига. Симон Адингра откри резултата в 20-ата минута на мача. Срещата започва в 16:00 часа на стадион „ Амекс ” и може да я гледате в директно предаване по DIEMA SPORT 2, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

В 4-ата минута домакините стигнаха до първия си корнер, който бе изпълнен заучено и сътвори съществени проблеми за защитата на Ливърпул. Соли Марч съумя да стреля мощно от близка отдалеченост, само че след рикошет в бранител в алено, топката излезе в нов ъглов удар. След неговото осъществяване бранителите на гостите още веднъж демонстрираха съмнения, с цел да се стигне до трети следващ корнер. След центрирането от него, Ван Дайк почисти топката и гостите проведоха добра контраофанзива, която приключи с нарушаване против Дарвин Нунес пред наказателното поле на „ чайките ”. Трент Александър-Арнолд стреля от директния свободен удар, само че прати топката в стената.

След първите няколко вихрени минути на стадион „ Амекс ”, двата отбора успокоиха темпото, а единоборствата и спиранията на играта зачестиха. Футболистите на Ливърпул рядко стигаха до наказателното поле на домакините и избраха да разиграват най-вече в своята половина, а това бе осъдено от младока Адингра в 20-ата минута на срещата.

При следващия опит за последователно изнасяне на топката Алисон комбинира с Върджил ван Дайк, който опита пас към Мак Алистър. Аржентинецът обаче бе изпреварен и Адингра му лиши топката.  Атакуващият футболист на „ чайките ” видя, че стражът на гостите е излязъл много напред и стреля от отдалеченост. Алисон плонжира,но не и да стигне топката, която попадна в мрежата му за 1:0.

Ливърпул се опита да отговори бързо и незабавно изнесе играта в предни позиции, а офанзивите на гостите несъмнено станаха много по-интензивни. Това от своя страна отвори съществени свободни пространства за нападателите на „ чайките ”. В 31-ата минута домакините бяха доста покрай това да удвоят преднината си. Карлос Балеба реши да стреля от отдалеченост, само че топката мина настрана от вратата на Алисон. В 38-ата минута Алексис Мак Алистър извърши нарушаване пред дъгата на наказателното поле и „ подари ” директен свободен удар на Брайтън. Изстрелът от фала на Дънк обаче спря в стената.
LIVE БРАЙТЪН – ЛИВЪРПУЛ 1:1
1:0 Адингра 20', 1:1 Салах 40'